Naše hostingové řešen je postavené na klasické linuxové platformě Apache/PHP/MySQL. Kompletní informace naleznete v PDF manuálu. Níže naleznete základní informace:

MySQL server (MariaDB 10.1 - kompatibilita s MySQL 5.6)

Naše hostingová platforma využívá databázi MariaDB 10.1 (kompatibilita MySQL 5.6). Pokud si založíte v administračním rozhraní novou databázi, tak k ní můžete přistoupit pomocí webového rozhraní PHPMyAdmin na adrese https://administrace.smarthosting.cz/phpmyadmin. Z PHP programu je třeba navázat spojení na adresu isp-db1.smarthosting.cz nebo isp-db1. Pro přihlášení vždy použijte jméno a heslo, které se vám vytvořilo při zakládání databáze.

FTP server

Pro přístup k obsahu vaší prezentace můžete použít FTP protokol. Pokud si založíte v administraci FTP účet, tak se k němu můžete přihlásit na adrese isp-www2.smarthosting.cz. Pokud je to možné, tak prosím využijte ftp klienta, který umožňuje šifrování pomocí TLS/SSL Explicit encryption (například WinSCP), aby bylo spojení plně šifrované.

PHP
Na serveru je nainstalován scriptový jazyk php ve verzi 5.2. Kompletní informace o nainstalovaných modulech získáte pomocí přípazu phpinfo.

Webserver Apache

Hlavním klientským web serverem je server isp-www2.smarthosting.cz. Pokud tedy chcete pod určitým jménem provozovat na Smarthostingu web, tak je třeba v DNS toto jméno pomocí CNAME nasměrovat na isp-www2.smarthosting.cz nebo pomocí A záznamu na IP adresu 93.185.99.157. V současné době podporujeme na web serveru následující verze jazyka PHP:

• 5.3
• 5.6
• 7.0
• 7.2
• 7.4

Nastavení je možné změnit v administračním rozhraní. Každý web je možné provozovat pomocí protokolu http i zabezpečeného protokolu https. V případě použití protokolu https (SSL) je nutné v editaci webu v záložce SSL vyplnit informace o certifikátu a samotný certifikát správně uložit do připravených polí. Nezapomeňte po vyplnění v poli SSL akce vybrat „uložit certifikát“. V případě, že nemáte vlastní certifikát pro váš web, tak je možné využít certifikátu organizace Let’s Encrypt. Jedná se o základní certifikát, který je na většině důležitých platforem důvěryhodný. Certifikát se v administračním rozhraní automaticky obnovuje každé 3 měsíce a není tedy třeba do tohoto procesu jakkoliv ručně zasahovat.